Kapesní vintage hodinky (ne)jen pro knihomoly


Kapesní hodinky ve vintage stylu se mi líbily snad vždycky. Otčím dokonce vlastnil dvoje skutečně starožitné, sice nefungující, ale moc krásné. Nedávno jsem si je půjčila a fotila s nimi jednu z knih. A tak mě to přivedlo na nápad, pořídit si nějaké vlastní. Ne, že bych je nosila ven. Na to bych měla příliš velký strach, že si je zničím. Ale mít je u své kovové stylové postele, abych věděla, kolik je právě hodin, nebo jako dekoraci v knihovně, to už je jiná. A hlavní důvod byl, že se mi budou samozřejmě skvěle hodit pro focení tematických fotografií k některým knihám.


Na kapesní vintage hodinky s vlky jsem několikrát narazila na webu Poštovné zdarma. A tak když jsem nedávno vybírala, co si objednat a otestovat pro vás - knihomoly, usoudila jsem, že tyto hodinky budou to pravé. Věřím, že mnohým z vás se budou jistě líbit a možná je i budete nosit místo řetízku. Ostatně já jedny podobné mám, jen menší a ve tvaru srdíčka, a ty místo korálků či řetízku občas nosím.

Když jsem hodinky objednávala, šlo mi především o jejich estetickou stránku. Ani jsem vlastně nepotřebovala, aby fungovaly nějak přesně. Na fotkách to stejně není vidět. :D Hodinky však předčily veškerá má očekávání, protože jsou opravdu krásné, precizně vyrobené a jdou přesně.

Vyrobeny jsou z kovu, takže pokud jste alergičtí na kovy, dejte pozor při jejich nošení. Barva je bronzová, což podtrhuje vintage dojem. Zavěšeny jsou na řetízku dlouhém 80 cm. Jejich provedení je precizní a vůbec není poznat, že se jedná o výrobek z Číny. Detaily jsou krásně propracované a reliéf vlků je prostě úchvatný. Krásná je i zadní strana hodinek, takže pokud se vám při nošení otočí, budou pořád vypadat skvěle.

Otevírají se stiskem malého tlačítka v horní části. Stačí lehce stisknout a víčko samo odskočí. Nemusíte se však bát, že by se otevíraly sami. Uzávěr je udělán dobře a k samovolnému otevírání by dojít nemělo. U mě se tak zatím nestalo.

Hodinky se nařizují povytažením stejného tlačítka a otočením. V podstatě se nařizují úplně stejně, jako kterékoli běžné hodinky na baterii. Ciferník je proveden v bílé barvě a číslice i ručičky jsou ozdobné, opět ve vintage stylu.

Z těchto hodinek s lehce fantastickým reliéfem vlků mám velikou radost. Zatím je mám pořád poblíž sebe a každou chvíli se jimi kochám. Musím přiznat, že je to dosud nejlepší nákup, který jsem na webu Poštovné zdarma udělala. Věřím, že hodinky potěší nejen mě, ale prostřednictvím mých fotografií i vás.

Pokud byste si je chtěli pořídit, můžete je koupit ZDE

Moje hodnocení: 100%
Komentáře

  1. Hodinky jsou vážně krásné, mám ráda vintage věci, takže něco takového mít... :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat