Svět knihy 2018 - Co jsem zažila a moje dojmy


Svátek všech milovníků knih je zase po roce tady. Od čtvrtka 10.května do neděle 13.května 2018 probíhá v Praze v Holešovicích na výstavišti opět veletrh Svět knihy. Já jsem byla poprvé před čtyřmi lety, sama, a i když se mi to líbilo, nebylo to ono. Od té doby jsem prošla velkým přerodem osobním i "kariérním", dá-li se to tak napsat. Ona to totiž není kariéra, ale velký koníček, doslova dostihový kůň. Ale ten posun tam prostě je a nelze ho opominout.


Začala jsem totiž blogovat a natáčet videa. A to mi přineslo nejen uspokojení z toho, že se mohu vypsat a vykecat ze svých knižních dojmů, ale především jsem se díky tomu virtuálně seznámila s plno skvělými lidmi. A protože svět blogerů sahá mnohem dále za virtuální stránky našich článků, nyní nastal konečně čas prolomit ledy a poznat se s některými i osobně.

Vůbec jsem netušila, jak moc krásný den to bude a jak mě to naplní. Osobně jsem se poznala se čtyřmi blogerkami a minimálně ve dvou z nich jsem našla opravdu velké kamarádky - teď už ne jen virtuální. Kamarádky, jejichž přátelství si mohu hýčkat, vymazlovat a těšit se na další společné zážitky. 

O kom mluvím? O mých dvou hlavních průvodkyních tímto dnem - Šárce z blogu Můj knižní ráj a Káťě z blogu Knižní večírek. Kromě knih máme mnoho společného. Šárka je pro mě takovou tou duší pro rodinný život, bydlení a podobně a s Káťou jsme si poklábosily o rodinných těžkostech a o tom, jak je pro nás rodina důležitá. Zároveň Káťu obdivuji a je pro mě takovým vzorem co se týká psaní. Psaní, kterým se člověk živí a uživí, protože Káťa je novinářka. :)

A tady je obě máme... :)


Pár pohledů na veletrh...

A jdeme dál a potkáme.... Bichličku Verunku, která nechce, aby se jí říkalo Bichlička. :D Já prozradím všechno... :) Verunka je strašně sympatický člověk, což ostatně víte určitě už z jejích videí. A opět je to ženská, se kterou si rozumím, máme mnoho společného, včetně roku narození :D a je pro mě vzorem jako maminka, protože vychovává dvě krásné holčičky a to s láskou a úctou ke knihám. A pak ji obdivuji v tom, že se dokázala po mateřské dostat k práci snů každého knihomola - nastoupila jako knihovnice do žatecké knihovny. :)A opět pár pohledů do veletržního paláce...A tady už jsme zasedly k zasloužené pauze, kávičce a dortíkům. :)
No a Verunka, která se nám na chvíli ztratila, nás opět našla a přidala se. Navíc s sebou přivedla další skvělou blogerku Leničku z blogu Story-huntress. Lovkyně příběhů Lenička je moc sympatická holka a i když jsme ji nepustily ke slovu, bylo setkání moc fajn. Příště se budeme muset trochu umoudřit a ztišit, abychom se o Lence dozvěděly více. :)


Nahoru na kávičku za námi dorazila i Dana z Domina, kterou jsem ve videu přejmenovala na Báru, čímž se jí omlouvám. Byla jsem nějaká rozjetá a jak jsem mluvila o Báře z Cosmopolisu, která je mimochodem také moc sympatická, tak jsem tak pojmenovala rovnou i Danušku. :) A Dana nám přinesla jako dárek skvělé praktické látkové tašky, které jsme hned využily. A také jsme se spolu domluvily na spolupráci pro můj blog, na kterou se moc těším. A vy můžete vlastně také, protože vás bude čekat více skvělého čtení z Domina.


Tuhle dětskou knížku si ještě musím koupit. Ta mě okouzlila, ale už se mi nechtělo nic dalšího tahat, protože jsem toho měla moc a můj batoh byl větší než já. :)
A pak ještě jedna úžasná z Meandru, ale o tom více někdy příště...


Srdcovky z Motta, nová edice v paperbacku má krásné obálky a já ta brožovaná vydání mám ráda. Nevím, zda to jsou úplně romány pro mě, ale až trochu učtu tu hromadu, co čeká na přečtení, určitě nějakou vyzkouším. 
A to už je z reportu vše. V dalším článku vám ukážu, co všechno jsem si na veletrhu koupila, popř. co jsem dostala od holek jako dárek. A pokud se vám nechce čekat na článek, můžete se už teď podívat na video, kde všechny knížky ukazuji. :)

Vaše Sabi!

Komentáře

 1. Sabinko, krásně jsi to napsala a na ten náš čtvrteční den pořád myslím. V takové euforii jsem už dlouho nebyla. Jsem moc ráda, že jsem tě konečně mohla poznat osobně :)♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já stále nemám slov... :) Bylo to úžasné a doufám, že vyjde i ten HB. :)

   Vymazat
 2. Závidím vám, holky. Sice netočím videa, blog mám nejen o knihách, přesto se mezi vás pičítám, protože knihy jsou mojí láskou. Ráda bych se s vámi taky potkala. Bohužel je Praha na druhé straně republiky, ale možná jednou.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A odkud jsi, Míšo? Na podzim se chytáme do Brodu. :)

   Vymazat
 3. Tak z tech fotek ta skvela atmosfera primo dycha :-)Moc hezky jste si to holky uzily, a treba se tam s vami jednou setkam :-)Musim se o to aspon jednou pokusit, abych se dostala do CR v dobe, kdy tam bude Svet knihy :-)Krasne fotky Sabinko :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že to jednou opravdu vyjde. Ráda bych Vás poznala osobně. :)

   Vymazat
  2. Jee Sabi, omlouvam se, ze hned tykam :-)Snad to nevadi a me muzete tykat. Sice uz mam pres 40, ale to snad nevadi :-)Take bych Vas rada poznala osobne, a totez plati i o Sarce Fofonkove a nekterych dalsich, jako treba Verunka z bichliccina blogu :-)Snad to nekdy vyjde, prece jen ty kilometry z Nizozemska, ze jo :-)

   Vymazat
 4. Je vidět o kolik je tam méně lidí než v sobotu. Já jsem si na posezení u kávy vůbec nenašla čas, pořád jsem měla co sledovat. Líbilo se mi autorské čtení, povídání o knížkách .... Bylo to super i když bylo neuvěřitelné horko, ale ani to ani víc lidí mi nevadilo. Přijela jsem nabitá pozitivní energií jak dlouho ne. Pokud to půjde příští rok si vezmu dovolenou a budu tam víc dní , abych vás viděla všechny postupně jak budete přijíždět .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danuško také jsem už nad tím přemýšlela. Ubytování v Ibisu kousek od Václaváku by mě nemuselo zruinovat a zvládla bych i nějaké krásy Prahy, nejen knihy. :)

   Vymazat
  2. Dámy, to by bylo naprosto ideální, já už o tom přemýšlela loni, protože to opravdu bylo hektické a čas na kafe nebylo vůbec. tak snad se nám to jednou takhle podaří, to by bylo výborné.

   Vymazat
 5. Krásně jste si to ženský užily! Až vám v dobrém závidím. Manžel tam měl včera autogramiádu, ale já tam šla až dneska - včera jsem byla v práci :-( Myslela jsem si, jak tam dneska odpoledne bude hezky prázdno a ono prd, velebnosti :-) Narváno asi jako každý den :-) I tak jsme si to užili a nakupovali a nakupovali... :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Teeeeda a nás jste si nevyfotila? Lítala jsem tam s kolegy v kostýmech supermana a catwoman ��

  OdpovědětVymazat

Okomentovat